top of page

Teslimat ve İade

Teslimat Prosedürü


Yapacağınız tüm maddi içerikli siparişleriniz, kargo ücreti alıcı tarafından karşılanacak şekilde ücretli olarak gönderilecektir.

Anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo'dur. 

Siparişlerinizin ödemeniz yapıldıktan sonra, elinize ulaşma süresi ortalama 5-7 iş günüdür. İş gününden sayılmayan tatil günlerinin araya girmesi durumunda teslim süresinin uzaması tabiidir. Ödemeyi takiben 5 iş günü içinde mail adresinize kargo takip numarası gönderilecektir. Bu numara ile kargonuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca, Hesabım > Siparişlerim bölümünden de sipariş takibi yapabilirsiniz. (Bu özelliği kullanabilmek için siparişinizi onaylamadan önce üye girişi yapmayı unutmayınız.) Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra yaşanacak gecikmeler, kargo şirketi sorumluluğundadır. Bu konudaki dilek ve şikayetlerinizi öncelikle ilgili şirkete, daha sonra çözülmemesi halinde bize iletebilirsiniz.

​​

Dijital ürün siparişlerinizin yerine getirilme hususunda sipariş esnasında iletilen mail adresinin doğruluğu sipariş verenin sorumluluğundadır. Bu konuda sıkıntı yaşamamanız ve ürünlerden tam olarak faydalanabilmeniz için siparişinizi onaylamadan önce mutlaka üye girişi yapınız.

ÇOGEPDER, dijital ürünlerin sunuş şeklini değiştirme hakkını saklı tutar.

İade Şartları


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi uyarınca "Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler" cayma hakkı istisnaları arasında sayılmıştır. Bu nedenle, kargo teslim alındıktan sonra yapılan iade başvuruları tarafımızca kabul görmeyecektir. Dijital ürünlerde de kati suretle iade alınmayacaktır.

Kargonuzu, kargo personeli gözetiminde açabilir ve o anda tutanak altına aldırarak (kargoyu teslim almayarak) iade yapabilirsiniz. Bu iade işleminde geçerli bir sebep göstermediğiniz takdirde, taşıma masrafları ödemenizden düşülerek kalanı iade edilecektir. Geçerli bir sebebiniz olması durumunda (yanlış kitap kargolama vb.) değişim ve iade işlemleri ücretsiz şekilde yapılacaktır. 

Teslim aldığınız kitapta, teslim anında fark edemeyeceğiniz baskı hatası vb. bir kusurla daha sonra karşılaşmanız durumunda (bu kusur kitaptan fayda görmenizi engelleyecek düzeyde ise), tarafınıza ücretsiz şekilde yeni kitap veya ilgili bölüm temini sağlanacaktır.

Sitemizden sipariş veren tüm şahıs ve kurumlar, bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

bottom of page