top of page

33. Ulusal Kongre Resmi Sitesi Açıldı.

7-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında “Zorlu Yaşam Koşullarında Çocuk ve Genç Olmak” teması ile Kuşadası Pine Bay Holiday Resort'te gerçekleştirilecek olan 33. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongremizin websitesi açılmıştır.


Davet


Değerli meslektaşlarımız,


Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor süreçte depremde kaybettiğimiz canlarımızın acısını kalplerimizde taşırken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” sözünü yürekten benimseyerek, dayanışma gücümüz, bitmeyen umudumuz ve cesaretimizle elele vererek, yılmadan çalışarak bu zor günleri hep beraber aşacağımıza inanıyoruz.


Bu seneki ulusal kongremizin ana temasını “Zorlu Yaşam Koşullarında Çocuk ve Genç Olmak” olarak belirledik. Kuşkusuz pek çok olumsuz yaşam koşulu, çocuk ve gençlerde sağlıklı ruhsal ve zihinsel büyümeyi etkilemektedir. Bu nedenden dolayı bu yılki ulusal kongremizde; ekonomik kriz, göç, savaşlar, pandemi ve doğal afetlerin gölgesinde büyüyen çocuk ve gençlerimizin yaşadıkları ruhsal sorunları tartışmak, zorlu yaşam koşullarının önemli sonuçlarından olan çocuk işçiliği, çocuk yaşta evlililikler, çocuk yaşta suça süreklenme, teknoloji bağımlılığı gibi konularda beyin fırtınası yapmak, çocukların iyilik hali ve yüksek yararına yönelik geniş kapsamlı ruh sağlığı politikaları geliştirmek için çok sayıda konferans ve kurslarla çocuk ruh sağlığına ışık tutacağına inandığımız bir bilimsel program hazırlıyoruz.


7-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirmeyi planladığımız kongremizde yine hep birlikte olarak birbirimizden aldığımız enerji ve meslek camiamızın muhteşem sinerjisi ile çözümler üretmek ve birlikte daha çok çalışmak için “33. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi”ne hepinizi davet ediyoruz.


Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Neslihan İNAL, Doç. Dr. Meryem Özlem KÜTÜK


1.845 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page