top of page

07 May Sal

|

Pine Bay Holiday Resort / Kuşadası

33. Ulusal Kongre

7-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirmeyi planladığımız “33. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi”ne hepinizi davet ediyoruz.

33. Ulusal Kongre
33. Ulusal Kongre

Yer & Tarih

07 May 2024 09:00 – 11 May 2024 13:00

Pine Bay Holiday Resort / Kuşadası, Bayraklıdede, Camlimani Mevkii, 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Davet

Değerli meslektaşlarımız,

Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor süreçte depremde kaybettiğimiz canlarımızın acısını kalplerimizde taşırken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” sözünü yürekten benimseyerek, dayanışma gücümüz, bitmeyen umudumuz ve cesaretimizle elele vererek, yılmadan çalışarak bu zor günleri hepberaber aşacağımıza inanıyoruz.

Bu seneki ulusal kongremizin ana temasını “Zorlu Yaşam Koşullarında Çocuk ve Genç Olmak” olarak belirledik.Kuşkusuz pek çok olumsuz yaşam koşulu, çocuk ve gençlerde sağlıklı ruhsal ve zihinsel büyümeyi etkilemektedir. Bu nedenden dolayı bu yılki ulusal kongremizde; ekonomik kriz, göç, savaşlar, pandemi ve doğal afetlerin gölgesinde büyüyen çocuk ve gençlerimizin yaşadıkları ruhsal sorunları tartışmak, zorlu yaşam koşullarının önemli sonuçlarından olan çocuk işçiliği, çocuk yaşta evlililikler, çocuk yaşta suça süreklenme, teknoloji bağımlılığı gibi konularda beyin fırtınası yapmak, çocukların iyilik hali ve yüksek yararına yönelik geniş kapsamlı ruh sağlığı politikaları geliştirmek için çok sayıda konferans ve kurslarla çocuk ruh sağlığına ışık tutacağına inandığımız bir bilimsel program hazırlıyoruz.

7-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirmeyi planladığımız kongremizde yine hep birlikte olarak birbirimizden aldığımız enerji ve meslek camiamızın muhteşem sinerjisi ile çözümler üretmek ve birlikte daha çok çalışmak için “33. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi”ne hepinizi davet ediyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Neslihan İNAL, Doç. Dr. Meryem Özlem KÜTÜK

Etkinliği Paylaş

bottom of page