top of page

02 Kas Per

|

Ramada Plaza by Wyndham Eskişehir

28. Ergen Günleri

Her yıl düzenlenen Ergen Günleri Sempozyumu’nun yirmi sekizincisini “Akran Zorbalığı” teması ile bu yıl Eskişehir’de gerçekleştireceğiz. Bilimsel ve sosyal açıdan sizleri mutlu edecek, hep birlikte olacağımız bu sempozyuma sizleri davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

28. Ergen Günleri
28. Ergen Günleri

Yer & Tarih

02 Kas 2023 09:00 – 04 Kas 2023 13:00

Ramada Plaza by Wyndham Eskişehir, Hoşnudiye Mh, 738. Sk No:7, 26130 Tepebaşı/Eskişehir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Değerli meslektaşlarımız,

Her yıl düzenlenen Ergen Günleri Sempozyumu’nun yirmi sekizincisini “Akran Zorbalığı” teması ile bu yıl Eskişehir’de gerçekleştireceğiz. Bilimsel ve sosyal açıdan sizleri mutlu edecek, hep birlikte olacağımız bu sempozyuma sizleri davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

Çocuk ve ergenlik döneminde sıkça rastlanan zorbalık, bir birey ya da bir grubun nispeten daha güçsüz olana bilinçli olarak tekrarlayan şekilde agresif davranışlar sergilemesidir. Ergenlik dönemi; biyolojik, fizyolojik ve ruhsal gelişimin hızlı seyrettiği, ancak bir o kadar da bireyin kırılgan olduğu dönemlerden biridir. Bu dönemde yaşanan akran zorbalığı, ergenlerin fiziksel ve ruhsal sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceği gibi, sosyal ve eğitim yaşamında da aksaklıklara yol açmaktadır. Bu alanda yapılan araştırmaların artması, konunun gün geçtikçe ülkemizde ve dünyada önem kazandığını göstermektedir. Etkinliğimiz kongreye katılacak olan başta Ruh Sağlığı asistan ve uzman hekimleri olmak üzere alanda çalışan çeşitli meslek gruplarından bireylerin akran zorbalığı açısından donanımlı olmasını amaçlamaktadır. Ayrıca sempozyumda farklı disiplinlerden konukların yer alacağı forumlar ve paneller ile akran zorbalığı ile ilgili görüşler ve çözüm önerilerinin ortaya konması hedeflenmektedir.

Eskişehir’de ergen ruh sağlığı alanındaki bilimsel gelişmeler ışığında, konusunda deneyimli konuşmacılar tarafından yapılacak olan sunumlarla ve interaktif oturumlarla bilgilerimizi güncellemeyi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmayı hedefliyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı, ruh sağlığı çalışanlarını ve gençlerle çalışan profesyonelleri 2-4 Kasım 2023 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirmeyi planladığımız kongremize davet ediyoruz.

Saygılarımızla...

Düzenleme Kurulu Adına,

Sempozyum Eş Başkanları

Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu

Doç. Dr. Murat EYÜBOĞLU

Etkinliği Paylaş

bottom of page