top of page

Meslektaşımıza Silahlı Saldırı Basın Bildirisi

Güncelleme tarihi: 28 Eki 2021


Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde asistan hekim olarak çalışmakta olan meslektaşımız, görevi başında bıçaklı saldırıya uğramıştır. Genç arkadaşımıza yapılan bu korkunç saldırı nedeniyle derin üzüntü ve endişe içindeyiz.


Mesleğin geldiği son durum ve pandeminin getirdiği ek yükler altında belki son enerjimizle mücadele ettiğimiz bu dönemde, sağlıkta şiddet olayları durmaksızın artış göstermektedir. Öyle ki artık meslek, branş, bölge, şehir fark etmeksizin sağlık çalışanına yönelik şiddet kanıksanır hale gelmekte; sağlık eli uzatmamız, işimizi yapmamız, hizmet vermemiz giderek zorlaşmaktadır. Ancak, ne yazık ki, yaşanan her bir olay içimizi derinden yakmasına rağmen, yüzlerce şiddet olayından biri olarak hafızalardan silinmekte, alınan önlemler yetersiz kalmaktadır. Ayrıca bu durum, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimini de olumsuz etkilemektedir; şiddetin olağanlaştığı ve yaygınlaştığı bir ortamda umutlarını yitirmeden sağlıklı baş etme yöntemlerini öğrenebilmeleri ve uygulayabilmeleri güçleşmektedir.


Saldırıda yaralanan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Sağlığın tüm ortamları ve bireyleri ile bedenen ve ruhen bir bütün olduğunu; ruhen ve bedenen sağlığı tehlike altında olan bizlerin sağlık dağıtmasının da beklenemeyeceğini hatırlatmak istiyoruz. Tüm ilgili kurumlardan benzer olayların tekrarlamaması için acilen gerekli önlemleri almalarını (hastanelere yaralayıcı cisimle girmenin engellenmesi gibi) ve yasal düzenlenmeleri gerçekleştirmelerini talep ediyoruz.


En derin üzüntülerimizle…


Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Yönetim Kurulu
 

Bildiriyi indirmek için:


PDF
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde asistan hekim ola
.
dosyasını indir • 4.36MB


Görseller
5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page