top of page

14 Mart ve Hekimlik Hakkında Basın Bildirisi

Güncelleme tarihi: 9 Eki 2022

Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatristleri olarak bizler, yıllarca zorlu eğitim ve çalışma süreçlerinden geçmiş, kendini halk sağlığına adamış onurlu bir mesleğin üyeleriyiz.

Öncelikle hepimiz birer Tıp Doktoruyuz.

Yıllarca gece-gündüz, mesai-tatil, yaz-kış ülkenin her köşesinde var gücüyle çalışan hekimleriz. Doğal afette, savaşta, salgında en ön safta bizleriz.

Sonrasında yeni neslin sağlıklı geleceğinin inşasında görev alan ruh sağlığı profesyonelleriyiz.

Her anımızda öğrenen ve öğretenleriz. Asistan, uzman ve öğretim görevlileriyiz. Her hekimlik branşı gibi uzmanlığımız hep bizden usta hocalarımızın çıraklığında; bizden öncekilere şükran ve hürmet, bizden sonrakilere de bizden daha iyi olmaları ülküsü ile gerçekleşir. En büyüğünden küçüğüne birbirine kenetleşmiş bir meslek grubuyuz; hepimiz kardeşiz.

Ama biz de yorulduk…

Değersizleştirilen mesleğimiz ve hizmetimiz, sonu gelmeyen şiddet, bir türlü verilmeyen yasal ve özlük haklarımız…

Çocuk ve gençlerimizin sağlığıyla meşgul zihinlerimiz, kendi dertlerimizle doldu.

Bizler, her şartta ülkemiz, çocuklarımız ve gençlerimiz için burada olacağız ve sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. Gitmeyeceğiz ve güzel ülkemize daha nice hizmetler edeceğiz.

Yetkili ve yöneticilerden beklentimiz; sağlıkta şiddetle ilgili somut adımların acilen atılması, meslek onurumuzun korunması ve özlük haklarımızın iyileştirilmesidir.

Tüm meslektaşlarımızla birlikte coşku, güven ve huzur ile biricik ülkemizde kutlayacağımız nice "14 MART TIP BAYRAMLARI"nda buluşmak üzere...


TÜRKİYE ÇOCUK VE GENÇ PSİKİYATRİSİ DERNEĞİ


Görseller

69 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page